Ogłoszenia, 26.05.2024

1. Dzisiaj dzieci z klas czwartych na Mszy świętej o godz. 10:30 będą miały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy świętej przed kościołem odbywa się dobrowolna zbiórka ofiar do puszek na wywóz śmieci z naszego cmentarza. Przypominamy, że ostatnia faktura za miesiąc kwiecień wyniosła ponad 8000 zł. Dzisiaj także zostanie odprawiona Msza święta w Ostrówcu przy kapliczce o godz. 19:30.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za bezimienną ofiarę na kościół. Bóg zapłać!

3. Zgodnie z życzeniem mieszkańców ul. Przechodniej i Karczówek obraz Matki Bożej Karczewskiej rozpocznie tam peregrynację. Zachęcamy wszystkich do gorliwej modlitwy wobec naszej Matki i Orędowniczki przed Bogiem.

4. W środę po Mszy świętej wieczornej będziemy układać dywan kwiatowy na Boże Ciało. Serdecznie zapraszamy do wspólnej pracy szczególnie mamy z córkami.

5. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 10:00 i 18:00. W czasie Mszy świętej o godz. 10:00 będziemy modlić się w intencji ks. Wiesława Nowosielskiego z racji 60. rocznicy jego święceń kapłańskich. Po Mszy świętej o godz. 10:00 z kościoła wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy banku na ul. Kościelnej, drugi na schodach Urzędu Miasta, trzeci przy remizie OSP Karczew, czwarty przy dzwonnicy. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich: nasz chór parafialny, orkiestrę OSP Karczew, strażaków, asystę kościelną, ministrantów, bielanki, wszystkich parafian i gości. Prosimy, aby dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą, uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Za udział w procesji Bożego Ciała możemy uzyskać odpust zupełny.

6. Po procesji w dniu Bożego Ciała zapraszamy do dalszej modlitwy. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego (ołtarz przy OSP); o godz. 15:30 Litania do Matki Bożej (ołtarz przy urzędzie); o godz. 16:00 Różaniec (ołtarz przy dzwonnicy); o godz. 20:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji budowniczych i fundatorów tegorocznych ołtarzy (ołtarz przy banku). Będzie to jednocześnie Msza święta ekspiacyjna – wynagradzająca Bogu za dewastację figury Pana Jezusa Frasobliwego w pobliskim lesie. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowanie tym osobom, które zajęły się renowacją tej figury – Bóg zapłać!

7. Po uroczystości Bożego Ciała przez całą oktawę zapraszamy do udziału w procesjach eucharystycznych wokół naszej świątyni, które będą się odbywały po nabożeństwie o godz. 17:30.

8. Na piątek po Bożym Ciele bp Romuald udzielił dyspensy od piątkowego postu. Osoby, które chcą skorzystać z dyspensy, mogą zastąpić post modlitwą pokutną lub jałmużną.

9. W sobotę, 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30. Jest to też pierwsza sobota miesiąca, po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający i adoracja do godz. 20:00.

10. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę, 9 czerwca o godz. 10:00 (wyjątkowo nie w pierwszą, tylko w drugą niedzielę miesiąca).

+ Anna Bogdalska 37-ma r. śm. + Aleksander Bogdalski + Aleksander Marczak i jego rodzice + Bogdan, Agnieszka, Paulina, Ryszard Nowiccy + Michał Mazurek + Marianna Guziewska oraz zmarli z rodziny Kuźmińskich
9.00 + Teresa Trzepałka 17-ta r. śm. + Tadeusz Trzepałka 30-ta r. śm. i ich rodzice
10.30 – ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ
12.00 – Dziękczynna w 100-tną r. urodzin Genowefy Szczerby z podziękowaniem za wszelkie otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Bł.Boże na dalsze lata życia dla Jubilatki i jej rodziny
18.00 + Alicja Kozłowska

+ Zygmunt, Teresa Kamińscy i ich rodzice: Jan, Agnieszka, Edmund, Aleksandra, rodzeństwo: Tadeusz, Mieczysław, Henryk, Irena, Franciszek + Bogusława Dyra
7.00 + Julia Wojda – 30 dz. po śmierci
8.00 + Zuzanna Skoczek
18.00 + Józef, Janina Trzepałka i ich rodzice, syn Adam, wnuczka Magdalena

+ Marcin Frelko – 30 dz. po śmierci
8.00 + Andrzej, Aleksandra, Edward Niedziółka + Grzegorz i Michał Borowieccy
18.00 + Zenon Rzeszotek 3-cia r. śm. i jego syn Grzegorz

+ Marcin Frelko – int. od rodziny Firlągów
8.00 + Witold Górecki I-wsza r. śm. + Marianna, Zbigniew, Maria, Ryszard Góreccy + Aniela i Julia Andrzejewskie + Wacław, Barbara, Paweł Sadowscy

+ Mirosława, Edmund Trzaskowscy ich rodzice i syn Leszek
9.00 + Wanda, Marian Wojciechowscy, Wiesław Rudnicki i ich rodzice

+ Maria Kaczelnik jej rodzice i zmarli bracia
7.00 + Anna Zapaśnik – 30 dz. po śmierci
8.00 + Henryk Skrzypek 21-wsza r. śm. i jego rodzice
18.00 + Feliks, Maria Niedziółka + Marian Łapot + Lucyna Matuszewska

+ Tomasz, Krystyna, Stanisław Mirosława Kryńscy
8.00 + Władysław Zawada 22-ga r. śm. + Bronisława, Stanisław Zawada + Tomasz Broniszewski + Janina, Janusz Baran
18.00 + Tadeusz Podstawka 20-ta r. śm. + Dariusz, Helena, Jan Podstawka + Elżbieta Trzepałka

+ Irena Nowakowska 21-wsza r. śm. Karol, Henryk, Dariusz Nowakowscy
9.00 – Dziękczynna w 12-tą r. święceń kapłańskich ks. Rafała
10.30 + Zenon Kamiński 17-ta r. śm. jego rodzice, teściowie i brat Janusz + Wanda, Stefan Rębkowscy + Bożena, Roman Żołądek

+ Franciszek Trzaskowski 29-ta r. śm. + Krystyna Trzaskowska  + Helena-Renata Trzaskowska – int. imieninowa
8.00 + Grzegorz Jedliński 18-ta r. śm.
18.00 – W intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce i na Świecie, oraz o Beatyfikację Służebnicy Bożej Rozalii Celakównej