Ogłoszenia, 30.06.2024

1. Od 1 lipca, czyli od jutra do końca sierpnia, tj. w okresie wakacyjnym, Msze święte w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7:30 i 18:00 Spowiedź odbywać się będzie 20 minut przed Mszą świętą.

2. W środę obchodzić będziemy święto św. Tomasza Apostoła, tego dnia przybędzie do nas Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa podążająca do Miejsca Piastowego w intencji o Trzeźwość Narodu Polskiego. Pielgrzymi przybędą na Mszę świętą o godz. 8:00, a następnie odpoczną i spożyją śniadanie. Uprzejmie zatem prosimy naszych parafian o przygotowanie posiłku dla strudzonych pielgrzymów.

3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano i po południu od godz. 17:00. Rano wyjazd do chorych. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20:00.

4. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 10:00 odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w budynku nowej plebanii, natomiast po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.

5. W okresie wakacyjnym zachęcamy do uczestnictwa w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę. Z naszej diecezji jak co roku organizowane są dwie pielgrzymki: Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza wyrusza 5 sierpnia z Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, natomiast Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła rozpoczyna się 16 sierpnia w konkatedrze na Kamionku. Zachęcamy również do wzięcia udziału w krótkiej pielgrzymce z Warszawy do Ostrówka związanej z historią św. Siostry Faustyny, która odbędzie się z 27 na 28 lipca. Więcej informacji na stronie internetowej naszej diecezji.

INTENJCE MSZALNE

+ Krzysztof, Leonarda Duda i ich rodzice
9.00 – Dziękczynna w 37-mą r. ślubu Anny i Ryszarda z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Bł.Boże na dalsze lata dla Jubilatów ich dzieci i wnuczki Oli
10.30 + Halina Trzaskowska 2-ga r. śm. jej rodzice i teściowie
12.00 – Dziękczynna w 50-tą r. ślubu Mirosławy i Andrzeja małż. Skwara z podziękowaniem  za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Bł.Boże na dalsze lata dla Jubilatów, ich dzieci i wnuków
18.00 + Mirosława, Edmund Trzaskowscy ich rodzice i syn Leszek

+ Tadeusz Bogdalski jego rodzice i dziadkowie + Zofia, Jan Rosłonek i ich rodzice
7.30 + Danuta Wyszomirska – 30 dz. po śmierci
18.00 – W intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce i na Świecie oraz o Beatyfikację Służebnicy Bożej Rozalii Celakównej

+ Adam Masik 7-ma r. śm. + Halina, Józef Masik  + Marian, Janina, Andrzej Wieczorkowscy
18.00 + Halina, Marian, Eugenia, Henryk Biedrzyccy + Stefania, Edward Niedziółka i dusze w czyśćcu cierpiące

+ Anita Frączak
7.30 + Kalina Kociszewska – 30 dz. po śmierci

18.00 + Czesław Kasprzak – intencja od rodziny Koziełów i Dukielswkich
19.00 +W intencji dusz w czyśćcu cierpiących i umierających grzeszników

+ Stefania, Jan Trzaskowscy ich rodzice i synowie: Henryk i Wiesław, synowa Stanisława zięć Wiesław, wnukowie: Darek, Marek, Robert
18.00 + Mariola Kompa – intencja od rodziny Cheustowskich
18.00 + Michał Kociszewski – 19-ta r. śm.

+ Halina, Józef, Grażyna Wesołowscy
18.00 + Jerzy Rębkowski 45-ta r. śm i jego rodzice

+ Aleksandra, Ksawery, Jan Kamińscy + Eugeniusz Bąk
9.00 + Leokadia, Władysław, Marianna, Stanisław, Ewa, Elżbieta Laseccy + Szczepan, Barbara Niziołek + Elżbieta, Sylwester Siwak