Ogłoszenia, 29.09.2024

1. Dzisiaj przed kościołem odbywa się dobrowolna zbiórka ofiar do puszek na wywóz śmieci z naszego cmentarza. Po Mszy świętej o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej, a po sumie spotkanie dla wszystkich członków kół różańcowych.

2. Tydzień temu rozpoczęliśmy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Spotkania rekolekcyjne odbywają się w poniedziałki po Mszy świętej wieczornej. Jeszcze jutro będzie ostatnia możliwość zapisania się i dołączenia do grupy rekolekcyjnej.

3. Zapraszamy na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w naszej świątyni z 30 września na 1 października. Chętne osoby prosimy o zapisanie się na listę wyłożoną na stoliku.

4. We wtorek rozpoczniemy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele będą sprawowane codziennie o godz. 17:30. Za udział w tej wspólnej modlitwie można uzyskać odpust zupełny.

5. We wtorek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo uwielbienia ze św. Michałem Archaniołem oraz modlitwa o uwolnienie za jego wstawiennictwem.

6. W czwartek o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji dusz w czyśćcu cierpiących i konających grzeszników.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano i po południu od godz. 17:00. Rano wyjazd do chorych. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy wieczornej nabożeństwo maryjne i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

8. Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 10:00 w budynku nowej plebanii. Tego dnia ofiary składane na tace będą przeznaczone na Dom Św. Siostry Faustyny. Również w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza święta w Ostrówcu o godz. 16:00.

9. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej.

10. Od października będzie posługiwał w naszej parafii jeszcze jedne kapłan – ks. Kamil Rożnowski. Dlatego możemy w kancelarii zamawiać dodatkowe Msze święte, które będą odprawiane w naszym kościele.

11. Stowarzyszenie Rozgłos zaprasza na prelekcję prof. Mariana Rębkowskiego pt. „Średniowiecze na Urzeczu” oraz koncert muzyki średniowiecznej w przyszłą niedzielę, 6 października, o godz. 17:00 w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim. Bezpłatne wejściówki są do pobrania w zakrystii oraz na stornie facebookowej Stowarzyszenia Rozgłos.

+ Stanisława, Wacław Fidryk + Elżbieta, Henryk Sudykowscy ich rodzice i zmarłe
rodzeństwo
9.00 + Wacław Baca 25-ta r. śm. jego rodzice, teściowie i syn Sylwester
10.30 + Justyna, Marian Klimańscy ich rodzice, córka Jadwiga i dusze w czyścu cierpiące
18.00 +Helena, Wacław Guziewscy i ich rodzice + Maria Foltyniewicz + Jacek Sawa+ Julia, Franciszek Trzaskowscy ich rodzice i zmarli z rodziny

+ Janusz Gawroński 6-ta r. śm. jego rodzice: Czesław, Marianna, teściowie: Marianna, Jerzy Jankowscy + Ryszard Jankowski oraz zmarli z rodziny Podgórzaków
7.00 + Leszek Bielski – 30 dz. po śmierci
8.00 + Michał, Helena Ćwiek ich rodzice, dzieci, zięciowie i wnuczka Anna + Antoni, Stefania, Żelazko ich rodzice, dzieci, zięciowie i wnuk Andrzej + Michał Ćwiek i synowa Katarzyna Malczewska-Ćwiek oraz dusze w czyścu cierpiące
18.00 + Wit Zakrzewski I-wsza r. śm.

+ Leokadia, Władysław, Marianna, Stanisław, Ewa, Elżbieta Laseccy + Szczepan, Barbara Niziołek + Elżbieta, Sylwester Siwak
8.00 + Eugeniusz Jankowski 3-cia r. śm. jego rodzice: Genowefa, Feliks i syn Krzysztof + Stanisław, Stefania, Ryszard Rudniccy
8.00 + Marian Rogulski – 30 dz. po śmierci
18.00 + Dariusz Podstawka 2-ga r. śm. + Tadeusz Podstawka + Jadwiga, Jan Leśniewscy