Ogłoszenia, 12.11.2023

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela, 12.11 –  XXXII niedziela zwykła
• poniedziałek, 13.11 – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski (wspomnienie)
• wtorek, 14.11 – dzień powszedni
• środa, 15.11 – dzień powszedni
• czwartek, 16.11 – Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (wspomnienie)
• piątek, 17.11 – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy (wspomnienie)
• sobota, 18.11 – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy (wspomnienie)
• niedziela, 19.11 – XXXIII niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Składamy serdeczne podziękowanie za bezimienną ofiarę na remont kościoła.

2. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

3. Przez cały listopad modlimy się w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych – codziennie o godz. 17:30.

4. We wtorek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo uwielbienia ze św. Michałem Archaniołem i modlitwa o uwolnienie za jego wstawiennictwem.

5. W środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Koła Żywego Różańca Mężczyzn Św. Józefa. Koło wciąż jest otwarte na nowych chętnych, zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych mężczyzn.

6. W najbliższą sobotę od godz. 9:00 rano zapraszamy wszystkich chętnych do grabienia liści wokół kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą grabi.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.

8. Także w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza święta w Ostrówcu o godz. 16:00. Tego dnia ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego.

9. W tym tygodniu pan organista zaczyna roznoszenie opłatków wigilijnych, które zostały poświęcone na Mszy świętej. Codziennie od godz. 10:00. W pierwszej kolejności odwiedzi:
– wtorek (14.11) – Ostrówiec
– środa (15.11) – Brzezinka
– czwartek (16.11) – Janów
– piątek (17.11) – Otwock Mały (bez ul. Częstochowskiej)
– sobota (18.11) – ul. Częstochowska (bez os. Nowy Karczew)

INTENCJE MSZALNE

12.11. – Niedziela

7.00 + Edmund, Helena Trzaskowscy ich córka Teresa, syn Jan, wnuk Artur + Andrzej Samsel i jego rodzice
9.00 + Wit Trzepałka 24-ta r. śm. + Stefania Trzepałka i ich rodzice + Stanisław, Ewa, Artur Gawryś
10.30 + Tadeusz Rzeszotek 30-ta r. śm. + Leokadia Rzeszotek i ich rodzice + Tadeusz, Janina Rudzccy + Stanisława, Stanisław Sado
12.00 – ZA PARAFIAN
12.00 – Dziękczynna z racji urodzin Elżbiety Trzaskowskiej z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla niej, jej dzieci i wnuków
18.00 + Ryszard Sobczak 5-ta r. śm. Jego rodzice i teściowie

13.11. – Poniedziałek

7.00 + Urszula Siwak 10-ta r. śm. Jej rodzice, teściowie i syn Tadeusz
8.00 + Remigiusz, Marek, Leokadia, Henryk Trzaskowscy  + Stanisława, Tadeusz, Franciszka, Antoni, Wit Wyszomirscy
18.00 + Eugeniusz Teperek 15-ta r. śm. Jego rodzice, teściowie i bracia + Marek Teperek  + Piotr Adaszewski + Elżbieta, Wacław Młynarczyk

14.11.- Wtorek

7.00 + Matylda Moczulska – 30 dz. po śmierci
8.00 + Marian Chodas 6-ta r. śm. syn Paweł, rodzice: Marianna, Andrzej ich córka Barbara, i syn Stanisław, teściowie: Władysława, Kazimierz Andrzejewscy ich syn Teofil i zięć Edward Szyszkowski
18.00 + Henryk Leśniewski 11-ta r. śm. Jego rodzice, teściowie i rodzeństwo

15.11. – Środa

7.00 + Stanisław Baliński 24-ta r. śm. + Władysława, Wiktor Teperek + Marianna, Andrzej Balińscy
8.00 + Genowefa Skoczek – 30 dz. po śmierci
18.00 – MSZA ŚW. ZBIOROWA

16.11. – Czwartek

7.00
8.00
18.00 + Andrzej, Eugenia Kociszewscy ich rodzice i córka Janina Rębkowska

17.11. – Piątek

7.00
8.00 + Tadeusz Zychora 7-ma r. śm. jego rodzice: Marta i Aleksander, bracia: Wacław i Wojciech, bratanek Dariusz oraz zmarli z rodz. Kozłowskich i Olszewskich
18.00 + Feliks Niedziółka 13-ta r. śm. + Janina Niedziółka + Anna, Tomasz, Helena, Jan Biedrzyccy

18.11. – Sobota

7.00 + Jerzy, Janina, Tadeusz Kowalczyk + Elżbieta, Władysław, Leokadia Laseccy
8.00
18.00 + Antoni Lemieszka jego rodzice, rodzeństwo i teściowie, oraz dusze w czyścu cierpiące
18.00 + Grażyna Niedziółka

19.11. – Niedziela

7.00 + Feliksa Skorupska 33-cia r. śm. + Stanisław Skorupski i ich rodzice + Grażyna Trzepałka + Marianna, Marian Żelazko
9.00
10.30 + Jerzy Piórczyński 26-ta r. śm. + Irena, Józef Piórczyńscy + Helena Rębkowska 25-ta r. śm. + Antoni Rębkowski
12.00 – ZA PARAFIAN
12.00 – Dziękczynna w 70-tą r. urodzin Krystyny Jobda z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Bł.Boże, zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata życia
18.00

20.11. – Poniedziałek

 7.00
8.00 + Leszek Trzaskowski – 30 dz. po śmierci
18.00

21.11. – Wtorek

7.00
8.00 + Wojciech Piórczyński – 30 dz. po śmierci
18.00 + Albina Zarzycka 10-ta r. śm. + Mieczysław Zarzycki 39-ta r. śm.