Ogłoszenia, 09.06.2024

1. Dzisiaj o godz. 10:00 odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w budynku nowej plebanii, natomiast o godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza święta w Ostrówcu.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za złożoną bezimienną ofiarę na kościół. Bóg zapłać!

3. Dzisiaj po sumie mieszkańcy Karczówka zabiorą do swoich rodzin obraz Matki Bożej Karczewskiej i rozpocznie się dalsza peregrynacja.

4. W obronie krzyża możemy podpisać petycję na stronie niezdejmujkrzyza.pl Dokładne informacje są wywieszone w kruchcie naszego kościoła. Stańmy zatem w obronie krzyża Chrystusowego, jak nas uczył św. Jan Paweł II.

5. Za tydzień o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie przygotowania do bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie rodziców uczniów obecnych klas ósmych.

6. Ks. Łukasz zaprasza dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe wraz z rodzicami na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę, 22 czerwca. Zapisy w zakrystii do 16 czerwca z zaliczką 30 zł.

7. Organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie od 10 do 18 sierpnia. Bliższe informacje i zapisy u pani Agnieszki w pralni.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy doroczny odpust parafialny ku czci naszego Patrona, św. Wita. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12:00 przewodniczyć będzie i wygłosi słowo Boże ks. prob. Przemysław Bieniecki z parafii Guzew. Ksiądz Przemek przed laty posługiwał, jak pamiętamy, w naszej parafii. Po sumie odbędzie się procesja eucharystyczna wokół świątyni. Serdecznie zapraszamy do udziału chór parafialny, orkiestrę OSP Karczew, asystę kościelną, ministrantów, lektorów, bielanki, wszystkich parafian i gości. Na naszą uroczystość zaproszeni są również kapłani z dekanatu.

9. W dniu odpustu zapraszamy dzieci na przedstawienie kukiełkowe o św. Wicie, które odbędzie się w salce na plebanii po Mszy o godz. 10:30 oraz o godz. 17:00.

10. W przyszłą również niedzielę przed kościołem odbędzie się dobrowolna zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce, gdzie posługują nasi księża.

11. Władze miasta zapraszają do udziału w Dniach Karczewa, które potrwają od piątku do niedzieli. Szczegółowy program obchodów można znaleźć na stronie internetowej urzędu miasta.

+ Czesława Chmiel 11-ta r. śm. + Jan, Aleksandra, Adam, Zbigniew, Marek Chmiel
7.00 + Janina Gazda I-wsza r. śm.
9.00 + Marcinek Kasprzak 21-wsza r. śm. + Wiesław Trzepałka
10.30 + Kazimiera Górska 5-ta r. śm. i jej rodzice + Tadeusz Korzeniewski
12.00 – Dziękczynna w 50-tą r. ślubu Stanisławy i Krzysztofa małż. Bielińskich  z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie, i Bł.Boże na dalsze lata dla Jubilatów ich dzieci i wnuków, oraz o Bł.Boże dla Mai i Kamila małż. Szyszkowskich w I-wszą r. ślubu
18.00 + Andrzej Kamiński 3-cia r. śm.

7.00 + Stefania Szopa 16-ta r. śm. + Henryk Szopa + Marianna, Władysław Jedlińscy
8.00 + Ryszard Bąbik 22-ga r. śm. + Krystyna Bąbik 5-ta r. śm.
8.00 + Aniceta Frączak – 30 dz. po śmierci
18.00 + Alina Wawer 4-ta r. śm. i jej rodzice

7.00 + Martyna Malczyk 2-ga r. śm. + Józef i Jan Malczyk oraz ich rodzice + Jan, Zofia Witak i ich synowie
18.00 + Marianna Staniszewska 13-ta r. śm. + Jan Staniszewski ich rodzice, dziadkowie i zmarłe rodzeństwo