Ogłoszenia, 16.06.2024

1. Składamy serdeczne podziękowanie mieszkańcom ul. Zatylnej za złożoną ofiarę na kościół 1000 zł po zakończonej peregrynacji obrazu Matki Bożej Karczewskiej. Dziękujemy także za bezimienną ofiarę na kościół. Bóg zapłać!

2. Dzisiaj o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów obecnych klas ósmych w sprawie przygotowania do bierzmowania.

3. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy dla dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych wraz z rodzicami, która odbędzie się w najbliższą sobotę. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8:00. Koszt 70 zł.

4. Organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie od 10 do 18 sierpnia. Bliższe informacje i zapisy u pani Agnieszki w pralni.

5. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce, gdzie pracują nasi księża.

6. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii ku czci św. Wita – naszego patrona. Uroczystą sumę o godz. 12:00 odprawi ks. Przemysław Bieniecki – proboszcz z parafii Guzew. Po sumie procesja eucharystyczna wokół świątyni. Serdecznie wszystkich zapraszamy. W dniu dzisiejszym zapraszamy także dzieci z rodzicami na przedstawienie kukiełkowe o św. Wicie, które odbędzie się w salce na plebanii po Mszy o godz. 10:30 oraz o godz. 17:00.

7. Stowarzyszenie Rozgłos zaprasza dzisiaj na godz. 17:00 do Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim na kolejne wydarzenie w ramach Międzypokoleniowych Spotkań Muzycznych – pogadankę o św. Hildegardzie von Bingen i prezentację utworów przez nią skomponowanych. Wykład poprowadzi wybitna kompozytorka Marta Ptaszyńska. Będzie też możliwość wysłuchania jej własnych utworów. Bezpłatne wejściówki do pobrania w zakrystii oraz na stronie Facebookowej Stowarzyszenia Rozgłos.

8. W piątek na godz. 8:00 zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców oraz nauczycieli na Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego.

9. W przyszłą niedzielę na rozpoczęcie wakacji odbędzie się po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych: samochodów, motocykli, rowerów i innych. Tego dnia będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Krzysztofa o bezpieczeństwo na drogach zwłaszcza w czasie urlopów. Tego dnia zostanie odprawiona ostatnia przed wakacjami Msza święta w Ostrówcu o godz. 16:00.

10. W przyszłą też niedzielę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się w naszym kościele koncert muzyki klasycznej w ramach cyklu „Spotkaj się z muzyką na Mazowszu”. Wykonawcami koncertu będą sopranistka Angelika Rzewuska i organista Maciej Rzewuski – duet koncertujący na czołowych festiwalach w kraju i za granicą. Artyści zaprezentują oryginalny repertuar składający się zarówno z utworów rzadko wykonywanych, jak i znanych utworów w autorskich interpretacjach. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

+ Wit Sychowiec + Janina, Jan Trzaskowscy – intencja imieninowa
9.00 + Sabina, Henryk Waliccy oraz zmarli z rodziny: Walickich, Sieradzkich, Wójtowiczów, Jarosińskich
10.30 + Antoni Trzaskowski – intencja imieninowa
18.00 + Marek Kozłowski

+ Wiesław Łapot oraz jego rodzice: Apolonia, Roman i brat Edward
8.00 + Mirosław, Andrzej, Maria, Stefan Karasińscy + Stanisława, Aleksander, Marian, Jerzy, Eugeniusz, Janina Zakrzewscy + Jacek Dudek + Jan Lizer + Aleksandra, Jan, Irena, Stanisław Trzaskowscy
18.00 + Eugenia, Henryk, Halina, Marian Biedrzyccy + Stefania, Edward Niedziółka i
dusze w czyśćcu cierpiące

+ Elżbieta Lasecka – int. imieninowa jej rodzice i teściowie, oraz Tadeusz Kowalczyk i Elżbieta Siwak
8.00 + Janusz Seroczyński jego rodzice: Janina, Feliks, teściowie: Marta, Robert Sucheccy i córka Celina
18.00 + Jerzy Sielski 12-ta r. śm. oraz jego rodzice: Marianna i Roman Sielscy

+ Aleksandra Lech – intencja od Alicji i Andrzeja Olszewskich
8.00 + Feliks, Adela Wojciechowscy i ich dzieci

+ Wanda, Józef Rębkowscy ich rodzice i rodzeństwo
8.00 + Aleksandra Biedrzycka 8-ma r. śm. + Józef Biedrzycki, syn Stanisław i ich rodzice + Aleksander, Karolina Kociszewscy, teściowie: Aniela, Wincenty Biedrzyccy
8.00 + Stanisław Witkowski – 30 dz. po śmierci
18.00 + Maria Domańska 4-ta r. śm. jej rodzice i teściowie

+ Jarosław Olszewski I-wsza r. śm.
8.00 + Jan Olszewski 6-ta r. śm. jego rodzice: Rozalia, Franciszek, teściowie: Marta, Aleksander, bracia: Adam i Sylwester, bratanek Wojciech oraz zmarli z rodziny Zychorów
18.00 + Stanisław Gawroński 43-cia r. śm. + Feliksa i Iwona Trzaskowskie oraz zmarli  z rodziny Gawrońskich i Bogdalskich
18.00 + Alicja Trzaskowska – int.imienin + Adam Trzaskowski i ich rodzice

+ Bogdan, Teresa, Karol Olszewscy + Jan, Stanisława Zawadka