Ogłoszenia, 14.07.2024

1. Składamy serdeczne podziękowanie naszym strażakom za wykonaną pracę na terenie przykościelnym po burzy, która uczyniła szkody. Bóg zapłać również za bezimienną ofiarę na Kościół.
  2. Jutro od godz. 1700 kolejna adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu Msze Święte w dni powszednie sprawowane są o godz. 730 i 1800. Spowiedź odbywa się na 20 minut przed Mszą Świętą.
  4. W okresie wakacyjnym zachęcamy do uczestnictwa w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę. Tradycyjnie możemy składać nasze intencje do naczynia umieszczonego tu przy ołtarzu. Nasi pielgrzymi zabiorą do Matki Bożej te wszystkie prośby i dziękczynienia polecając w modlitwie Panu Bogu wszystkie nasze sprawy.
  5. Trwają nadal zapisy na Warsztaty Ikonopisania, które rozpoczną się we wrześniu
    w naszej parafii. Poprowadzą je ks. Łukasz oraz p. Monika. Zapraszamy wszystkich, którzy mają pragnienie pracy z ikoną, również osoby bez doświadczenia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i u prowadzących. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do udziału.
  6. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią odbywa się przed Kościołem dobrowolna zbiórka ofiar do puszek na wywóz śmieci z naszego cmentarza.
  7. W sobotę 20 lipca 2024 roku Klub Honorowych Dawców Krwi w Karczewie organizuje akcję poboru krwi. Ekipa medyczna będzie oczekiwała na dawców w Karczewie w ambulansie ustawionym na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Karczewie. Rejestracja w holu głównym Urzędu Miejskiego. Akcja będzie trwała od godz. 900 do godziny 1300. Wymagane jest zapisanie się na konkretną godzinę. Zapisów można dokonać w czwartek i piątek poprzedzający akcję pod nr tel. 505 409 078 w godz. 1800 – 1900. Pamiętajmy, że każdy swoją krwią może uratować zdrowie lub życie drugiemu człowiekowi. Będzie to już 132 akcja w historii klubu, dotychczas udało nam się pobrać ponad 1 826 litrów krwi. Podpisał Prezes Klubu HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Karczewie Krzysztof Kasprzak.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.