Ogłoszenia, 21.07.2024

1. Składamy raz jeszcze serdeczne podziękowanie naszym strażakom oraz Grupie Remontowej za wykonaną pracę na terenie przykościelnym po burzy, która uczyniła szkody. Bóg zapłać także za bezimienną ofiarę na kościół.

2. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu Msze święte w dni powszednie są odprawiane o godz. 7:30 i 18:00. Spowiedź odbywa się 20 minut przed Mszą świętą.

3. W okresie wakacyjnym zachęcamy do uczestnictwa w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę. Tradycyjnie możemy składać nasze intencje do naczynia umieszczonego przy ołtarzu. Nasi pielgrzymi zabiorą do Matki Bożej te wszystkie prośby i dziękczynienia polecając w modlitwie Panu Bogu wszystkie nasze sprawy.

4. Trwają zapisy na Warsztaty Ikonopisania, które rozpoczną się we wrześniu w naszej parafii. Poprowadzą je ks. Łukasz i p. Monika. Zapraszamy wszystkich, którzy mają pragnienie pracy z ikoną, również osoby bez doświadczenia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i u prowadzących. Zapisy w zakrystii.

5. W czwartek będziemy wspominać św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Pamiętajmy, aby zawsze pomodlić się przed wyjazdem z domu. W piątek zaś przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom.

6. Koło Żywego Różańca Mężczyzn św. Józefa zaprasza na spotkanie modlitewne dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18:00. W planie modlitwa różańcowa i litania do św. Józefa.

7. Od dziś w Zakrystii można pobrać bezpłatne wejściówki na Barokową Galę Operową w ramach festiwalu Opera w Pałacu organizowanego przez Stowarzyszenie Rozgłos. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca, w sobotę o godz. 19:00 w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim.

+ Czesława, Antoni Bielscy + Edmund, Domicela, Leszek Chylińscy + Marek, Hanna, Józef, Teresa Otto + Jan Jastrzębski + Stanisław Gromczewski + Janina, Józef Mikita
9.00 + Zbigniew Łuczak 31-wsza r. śm. jego rodzice: Janina, Antoni, teściowie: Jan, Aleksandra Floriańczyk
10.30 + Bogdan Niedziółka I-wsza r. śm. jego rodzice i teściowie oraz zmarli z rodziny Niedziółków i Łuczaków
18.00 + Dariusz Grzęda 27-ma r. śm. jego ojciec Wiesław i brat Robert

+ Wojciech Zychora 23-cia r. śm. jego rodzice: Marta, Aleksander, bracia: Tadeusz i Wacław, bratanek Dariusz oraz zmarli z rodziny Olszewskich i Kozłowskich
18.00 + Julianna, Jan Trzaskowscy ich rodzice i synowie: Antoni i Mieczysław + Stefania, Kazimierz Broniszewscy

+ Marianna, Władysław Lis i ich rodzice
7.30 + Bożena Trzaskowska 21 r. śm. jej rodzice i teściowie
18.00 + Władysław Biniszewski 14-ta r. śm.

+ Czesław Komorowski – int. imien.
– MSZA ŚW. ZBIOROWA

+ Jan Trzaskowski 33-cia r. śm. + Andrzej Samsel 5-ta r. śm. i ich rodzice
18.00 + Franciszka. Kazimierz Wnorowscy i ich syn Janusz

+ Anna, Grzegorz Ołenyn ich dzieci, synowa i zięciowie