Ogłoszenia, 28.07.2024

1. Składamy serdeczne podziękowanie za bezimienną ofiarę na wywóz śmieci z naszego cmentarza. Bóg zapłać.

2. Jutro od godz. 1700 kolejna adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu Msze Święte w dni powszednie sprawowane są o godz. 730 i 1800. Spowiedź odbywa się na 20 minut przed Mszą Świętą.

4. W okresie wakacyjnym zachęcamy do uczestnictwa w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę. Tradycyjnie możemy składać nasze intencje do naczynia umieszczonego tu przy ołtarzu. Nasi pielgrzymi zabiorą do Matki Bożej te wszystkie prośby i dziękczynienia polecając w modlitwie Panu Bogu wszystkie nasze sprawy.

5. W naszej parafii będziemy gościć dwie piesze pielgrzymki 5 sierpnia. Rano pielgrzymka ze Świdra i po południu z Warszawy. Już teraz uprzejmie prosimy naszych parafian o przygotowanie posiłku dla strudzonych pielgrzymów.

6. W najbliższy czwartek 1 sierpnia przypada 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i o tych, którzy zginęli w jej obronie. W tej intencji szczególnie będziemy modlić się podczas mszy świętej o godz. 1800, po której zaplanowany jest koncert pieśni patriotycznych na placu przed kościołem. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano i po południu od godz. 1700. Rano wyjazd do chorych. Tego dnia udziela się odpustu „Porcjunkuli” wiernym, którzy nawiedzą katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

8. W pierwszą sobotę miesiąca po mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 1000.

10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarę złożoną na renowację chorągwi Św. Wita po zakończonej peregrynacji obrazu Matki Bożej Karczewskiej. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Karczówek za ofiarę 4 250 zł i mieszkańcom ulicy Bielińskiego za ofiarę 500 zł. W niedzielę po sumie mieszkańcy ulicy Westerplatte zabiorą obraz Matki Bożej do swoich rodzin i rozpocznie się dalsza peregrynacja. Następnie przejmą obraz mieszkańcy ulicy Różanej, Żeromskiego i Piłsudskiego.

11. Urząd Miejski w Karczewie przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Centrum Kultury i Sportu organizuje w dzisiejszą niedzielę w godz. 1600 – 2000 Rodzinny Piknik na terenie świetlicy w Janowie – Brzezince. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

12. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania szczególnie zalecane po przejściu Covid 19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w najbliższą środę od godz. 1500 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

+ Mirosława, Edmund Trzaskowscy ich rodzice i syn Leszek
9.00 + Aleksander, Agnieszka, Paweł, Władysław, Helena, Marianna Jedlińscy + Tomasz, Władysława, Janina, Konstanty Matysiak
10.30 …
12.00 – ZA PARAFIAN