Ogłoszenia, 08.09.2024

1. Składamy serdeczne podziękowanie mieszkańcom ul. Różanej za złożoną ofiarę na kościół 1250 zł po zakończonej peregrynacji obrazu Matki Bożej Karczewskiej. Serdeczne Bóg zapłać!

2. Spotkanie wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się w najbliższą środę po Mszy świętej wieczornej w salce na plebanii.

3. Zapraszamy młodzież ze szkół średnich oraz z klas 7 i 8 na spotkania oazy, które odbywają się w każdy piątek o godz. 19:00 w salce na plebanii. Spotkania są prowadzone przez animatorów w wieku studenckim pod opieką ks. Rafała. Szczególnie zapraszamy w najbliższy piątek na spotkanie otwarte połączone z grą terenową.

4. W sobotę będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

5. W przyszłą niedzielę w naszym kościele odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań pod hasłem „Obudzić Małżeństwo”: o godz. 18:00 Msza święta z kazaniem tematycznym, po Mszy świadectwo zaproszonej pary oraz modlitwa za małżeństwa i rodziny. Serdecznie zapraszamy małżonków, narzeczonych oraz tych wszystkich, którym leży na sercu sprawa miłości rodzinnej i owocnego korzystania z łask sakramentu małżeństwa.

6. Męskie Koło Żywego Różańca św. Józefa zaprasza mężczyzn na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu 21 września. Wyjazd o godz. 6:00, powrót ok. 20:00. Koszt ok. 100 zł, zapisy w zakrystii z zaliczką 50 zł.

7. Na stoliku są wyłożone karty zgłoszeniowe do Pierwszej Komunii Świętej. Po zapoznaniu się z kartami i ich uzupełnieniu przynosimy na spotkanie: SP 1 – 14 września, SP 2 – 28 września od godz. 14.

8. Przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii rozpoczyna młodzież w pierwszej klasie szkoły średniej. Termin oddawania kart zgłoszeniowych mija w najbliższą sobotę, 14 września. Rodziców zainteresowanej młodzieży, którzy nie byli na spotkaniu informacyjnym w czerwcu, prosimy o kontakt z ks. Rafałem.

9. Za dwa tygodnie rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Spotkania rekolekcyjne będą się odbywały przez 10 kolejnych poniedziałków, począwszy od 23 września, po Mszy świętej wieczornej. Poprowadzi je ks. Łukasz Turek – diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie zainteresowane pogłębieniem i umocnieniem swojej wiary.

10. Chór parafialny wznawia swoją działalność po wakacyjnej przerwie. Pierwsza próba odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19:00. Zapraszamy także nowe osoby, które chcą przyłączyć się i chwalić Boga śpiewem.

11. Dziś kończą się zapisy na warsztaty ikonopisania. Można się jeszcze zgłosić w zakrystii.

+ Jan Woźniak oraz jego rodzice: Marianna, Jan, teściowie: Barbara, Edward Michalak i ich syn Marek
9.00 + Marek, Alicja Kozłowscy
10.30 + Henryk, Eugenia Sychowiec i ich rodzice
12.00 – Dziękczynna w 50-tą r. ślubu Hanny-Anny i Andrzeja Trzaskowskich z prośbą o Bł.Boże i potrzebne łaski dla całej rodziny na dalsze lata
18.00 + Antoni Siwak 22-ga r. śm.

+ Sylwester Olszewski 27-ma r. śm. jego syn Wojciech, rodzice: Rozalia, Franciszek, bracia: Adam i Jan Olszewscy oraz zmarli z rodziny Zychorów
8.00 + Karolina Kociszewska 50-ta r. śm. + Aleksander Kociszewski ich rodzice i dziadkowie, syn Edward, synowa Janina Kociszewscy, zięć Józef Teperek
8.00 + Feliks Niedziółka – 30 dz. po śmierci
18.00 + Anna Niedzielska 23-cia r. śm. + Wacław Niedzielski + Julian Niedzielski 9-ta r. śm. + Wacława, Feliks Marczak