Ogłoszenia, 15.10.2023

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela, 15.10 – XXVIII niedziela zwykła
• poniedziałek, 16.10 – św. Jadwigi Śląskiej (wspomnienie)
• wtorek, 17.10 – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika (wspomnienie)
• środa, 18.10 – św. Łukasza Ewangelisty (święto)
• czwartek, 19.10 – dzień powszedni
• piątek, 20.10 – św. Jana Kantego, prezbitera (wspomnienie)
• sobota, 21.10 – dzień powszedni
• niedziela, 22.10 – XXIX niedziela zwykła

1. Składamy serdeczne podziękowanie za bezimienną ofiarę na kościół.

2. Dzisiaj z racji Dnia Papieskiego przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3. Dzisiaj o godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza święta dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. Po Mszy odbędzie się spotkanie.

4. Zachęcamy nadal do udziału w nabożeństwach różańcowych odprawianych w naszej świątyni codziennie o godz. 17:30. Za udział we wspólnej modlitwie różańcowej możemy uzyskać odpust zupełny.

5. Jutro od godz. 17:00 kolejna adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza święta w Ostrówcu o godz. 16:00. Tego dnia ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Misje.

7. Przypominamy, że zbiórki dla ministrantów odbywają się w każdą sobotę o godz. 10:00. Dzieci od klasy 3 do 6 zapraszamy na spotkania z modlitwą, katechezą i zabawą w każdą sobotę o godz. 12:00.

8. Stowarzyszenie Rozgłos zaprasza na koncert w ramach Międzypokoleniowych Spotkań Historycznych w Karczewie. Dziś o godz. 19:00 w naszym kościele wystąpi chór Schola Cantorum Maximilianum. Od dzisiaj w zakrystii są dostępne bezpłatne wejściówki na koncert Olgi Pasiecznik, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim.

9. Związek Harcerstwa Polskiego zaprasza dzieci z klas 0-3 na zbiórki zuchów w budynku OSP Karczew w piątki w godz. 17:00 – 18:30.

10. Wydział Teologiczny UKSW zaprasza na kurs biblijno-teologiczny i na kurs dla katechistów parafialnych. Rozpoczęcie zajęć już w tę sobotę, 21 października, a zapisy do 19 października. Szczegóły na ulotkach wyłożonych na stoliku oraz pod tym linkiem.

. . .

Ogłoszenie Urzędu Miejskiego w Karczewie
Informujemy, iż parking zlokalizowany przy ul. Stare Miasto w Karczewie będzie nieczynny od dnia 16 października 2023 r. do odwołania. Powodem zamknięcia są prace modernizacyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa Mieszkańców, a przede wszystkim osób korzystających z targowiska. Miejscem tymczasowym dla osób prowadzących stoiska handlowe będzie parking przy ul. Podlaskiej w Karczewie. Przepraszamy za utrudnienia.

7.00 + Teresa, Edward Szumscy + Adam Ciszkowski + Aleksandra, Władysław Ciszkowscy i ich rodzice
9.00 + Jan Całka 5-ta r. śm. i jego rodzice + Zofia, Stanisław, Danuta Skwara + Daniela, Stanisław Jakubowscy
10.30 + Helena, Wacław Guziewscy i ich rodzice + Maria Foltyniewicz + Jacek Sawa  + Julia, Franciszek Trzaskowscy i ich rodzice
10.30 – W intencji mieszkańców ul.Podlaskiej, Wschodniej, Jagodne, Brzozowej, Akacjowej, Stare Miasto z racji zakończonej peregrynacji Matki Bożej
12.00 – Dziękczynna w 30-tą r. ślubu Renaty i Andrzeja małż. Floriańczyk i w I-wszą r.ślubu Małgorzaty i Mateusza małż. Floriańczyk z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Bł.Boże na dalsze lata dla Jubilatów
18.00 + Teresa, Edward Wieczorkowscy – intencja imieninowa

7.00 + Leokadia, Aleksander Jedlińscy i ich rodzice
8.00 + Teresa, Czesław Trzaskowscy ich syn i zięciowie
18.00 + Urszula Bąk + Teresa Wojtasik + Tadeusz Majewski + Tadeusz, Andrzej, Jadwiga, Michał, Teresa, Bolesław Słomka i zmarli z ich rodzin

8.00 + Stefan i Adam Jesiotr + Janina, Jan Sychowiec + Irena, Stanisław Trzaskowscy + Bogdan, Maria, Krzysztof Stańczyk
18.00 + Teresa Trzaskowska I-wsza r. śm. + Sylwester Trzaskowski i ich rodzice: Julia, Stanisław Kamińscy, Helena, Hieronim Trzaskowscy i zmarli z rodziny prosząc  o łaskę nieba

7.00 + Za dusze w czyśćcu cierpiące,
8.00 + Maria Trzaskowska II-ga r. śm. + Wit Trzaskowski

7.00 + Mieczysław Kociszewski 3-cia r. śm. Jego rodzice i teściowie
8.00 + Józef Pszonka jego siostra Feliksa Pszonka i ich rodzice
8.00 + Jerzy Stanaszek – 30 dz. po śmierci
18.00 + Leokadia, Adam Sielscy ich rodzice i synowie: Zenon, Józef, Stanisław, wnuk Paweł, wnuczka Monika Drewicz i dusze w czyśćcu cierpiące

7.00 + Maria Wawer 6-m-cy po śmierci + Czesław Wawer 49-ta r. śm.
8.00 + Za dusze w czyśćcu cierpiące
18.00 + Leokadia Malczyk 35-ta r. śm. + Józef Malczyk ich rodzice i rodzeństwo + Julia, Franciszek Trzaskowscy

8.00 + Mirosława Ludwik Sucheccy ich rodzice, dziadkowie i zmarłe rodzeństwo
18.00 + Marianna Borkowska 6-ta r. śm. Jej rodzice, dziadkowie i synowie: Grzegorz i Paweł